وبلاگ دانشجویان مهندسی چوب دانشگاه تهران 

وبلاگ دانشجویان مهندسی چوب دانشگاه تهران

وبلاگ دانشجویان مهندسی چوب دانشگاه تهران

از طریق قسمت آخرین مطالب سایت می توانید به نوشته های پیشین وبلاگ دسترسی داشته باشید

اتاق خوابی پر از آرامش

                     

                                utswe

اتاق خواب جایی است برای آسودن و كسب آرامش و انرژی مجدد برای یك روز كاری دیگر. انتخاب لوازم اتاق خواب و همچنین نوع چیدمان آن كمك زیادی به كسب این آرامش و استراحت واقعی می‌كند.

در این نوشتار سعی داریم مهم‌ترین نكات مربوط به دكوراسیون این منطقه با اهمیت خانه را توضیح دهیم.

یكی از اصول اولیه چیدمان در اتاق‌ خواب می‌گوید محل تخت باید به گونه‌ای انتخاب شود كه پنجره نورگیر حتما در سمت راست آن قرار گیرد. استفاده از كوسن‌های فراوان بر روی تخت‌هایی كه لبه بالایی بلندی دارند، بر زیبایی تخت می‌افزاید.

به هماهنگی موجود در بین اشیا و مبلمان بیشتردقت كنید. بافت‌های روتختی و والان‌های پرده بهتراست از یك نوع، از یك طرح و از یك طیف رنگی انتخاب شودو حتی نوارهای تزیینی دیواری در قسمت بالایی دیوارها نیز از همان طیف رنگی باشد. هماهنگی میان بافت‌ها یك سبك كلاسیك به محیط اتاق می‌دهد.

البته اگر در میان این هماهنگی، گاهی یكی از بافت‌ها و رنگ‌ها، كاملا متضاد و مكمل دیگر بافت‌ها ‌باشد، بر تنوع دكور اتاق افزوده شده و آن را از یكنواختی در‌ می‌آورد.توجه داشته ‌باشید استفاده از روتختی‌های زیبا تنها ملاك زیبایی و راحتی اتاق نیست، بلكه باید به نرمی و لطافت آن هم توجه كنید. همه این موارد منجر به افزایش حس آسایش و راحتی در اتاق خواب می‌شود.

فرض کنید:رنگ زمینه اتاق، كرم شكلاتی و گلبهی است. استفاده از دكورهای چوبی تیره و متمایل به زرشكی، مكمل رنگ فضای زمینه است. استفاده از روتختی براق، با القاء نوعی حس تجمل‌گرایی در كنار دكور چوبی تیره باعث می‌شود زیبایی این نوع چیدمان جلوه‌ای چند برابر بیابد. رنگ و طرح بافت‌های پارچه‌ای نیز مابین رنگ زمینه اتاق و دكور چوبی آن است.

همین امر سبب شده است تا در محیط، تعادل برقرار شود. یادتان باشد كه یكی از ویژگی‌های سبك كلاسیك، استفاده از بافت‌های براق در كنار دكور چوبی تیره است. هر چه پهنای قاب تابلوها بیشتر باشد آن تابلو با دكور اتاق، هماهنگ‌تر شده‌ و هر چه پهنای قاب كمتر باشد، تنها نقاشی یا سایر آثار داخل قاب جلوه بیشتری خواهد داشت.

همچنین، استفاده از تك‌مبل کمک می کندتا فضایی صمیمی و دلنشین در قسمتی از اتاق فراهم آید. در كنار تك‌ مبل می توان از نور موضعی (آباژور) استفاده کرد. به این ترتیب فضایی مناسب برای مطالعه واستراحت در شب پدید می‌آید. هر چه تعداد نورهای موضعی در داخل اتاق بیشتر باشد، تفكیك فضاهای داخلی بیشتر شده و به نظر می‌رسد كه رعایت این نكته برای اتاق خواب، مناسب است.

استفاده از چراغ‌های آباژور كوتاه بر روی پاتختی‌ها، میتواندفضایی رومانتیك‌ به وجود آورد و ضمنا این امكان را به وجود می‌آورد تا بتوانید قبل از خواب به مطالعه بپردازید. استفاده از فضای سبز (گلدان، فلاور باكس و . . .)، قاب‌عكس‌های شخصی و تابلوهای خط یا نقاشی مورد علاقه‌تان در اتاق خواب باعث افزایش نشاط و روحیه‌تان شده و روبه‌رو شدن با این عناصر به ویژه در آغاز هر روز می‌تواند انگیزه‌ شروع یك روز كاری را دو چندان كند.

بهتراست قاب عكس و تابلو نیز مطابق با دكورچوبی اتاق،چوبی انتخاب شود و همین امر باعث ایجاد هماهنگی بیشتر بین اجزای داخلی اتاق می شود. استفاده از قاب‌های فلزی متعدد در اتاق‌هایی كه دكور فلزی و فرفورژه دارند كاملا مناسب است و توصیه می‌شود.

منبع: مجله خانواده

مرتبط با موضوع : طراحی داخلی
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم خرداد 1389ساعت 10:33  توسط میلاد محمد زاده  | 

اتاق کار و استراحت کوچولو ها

      utswe-baby        utswe-baby chamber

یكی از مهمترین راههای استفاده بهینه از فضا در یك اتاق، آن هم با وسعتی كم و كاربردهای بسیار، استفاده از ارتفاع موجود است. این ارتفاع شامل فاصله سقف تا كف بوده و از این طریق می توان پاره ای از نیازهای دكوراسیونی- كاربردی را برآورده نمود. در این جا نیز هدف ما ارائه راهكار برای اتاق خواب كوچك فرزند محصل خانواده از طریق لوازم دكوراسیونی كم جا است .

از آنجا كه نیاز بچه ها به خصوص محصلین در اتاقشان تنها به فراهم شدن محل خوابی مناسب خلاصه نمی شود و همچنین محققین امور تحصیلی دانش آموزان، همواره به اختصاص فضائی مخصوص انجام تكالیف و مطالعه درسی و غیر درسی توصیه می كنند، شما نیز می توانید به راحتی با انتخابی صحیح برای دكوراسیون اتاق فرزندتان ، هم بستری راحت و آرام برای خواب او به ارمغان آورید و هم مكانی برای انجام امور مدرسه اش فراهم كنید.


از قدیم الایام كاربرد تخت های دو طبقه برای اتاق مشترك دو فرزند خانواده بسیار رایج بوده است ، شکل های دیگر تخت های طبقاتی تنها برای یك نفر قابل استفاده است و فضای زیرین آن به جای تختخواب دیگر، به اتاق كار كوچكی مبدل شده است .


مزیت دیگر این قبیل تركیب ها این است، در صورتی كه شما دارای دو فرزند و یا بیشتر باشید و امكان اختصاص تنها یك اتاق به همگی آنها وجود داشته باشد، می توانید با در نظر گرفتن وسعت فضای اتاق و ابعاد سرویس انتخابی، به تعداد فرزندانتان از این گونه تركیب ها تهیه كرده و در هر گوشه از اتاق قرار دهید.

به این ترتیب نه تنها دیگر نیازی به تهیه میز تحریر و كمدی جداگانه برای هر یك از آنها نیست، بلكه با این شرایط شما برای هر یك از بچه ها تنها به میزان وسعت یك تختخواب از سطح كف اتاق را اشتغال كرده اید.به این ترتیب نه تنها دیگر نیازی به تهیه میز تحریر و كمدی جداگانه برای هر یك از آنها نیست، بلكه با این شرایط شما برای هر یك از بچه ها تنها به میزان وسعت یك تختخواب از سطح كف اتاق را اشتغال كرده اید. در تصویر تركیب كاملی از میز تحریر، كمد و تختخواب را ملاحظه می كنید.

در این تركیب به جهت آنكه سطح میز تحریر به صورت كشویی به هنگام لزوم از فضای زیر تختخواب بیرون آمده و مورد استفاده قرار می گیرد، ارتفاع زیادی برای تختخواب در نظر گرفته نشده است، زیرا دانش آموز برای انجام كار در پشت میز نیاز به نشستن در فضای زیر تختخواب را ندارد بلكه كافی است سطح میز را بیرون كشیده و به مطالعه مشغول شود و در پایان كار نیز با داخل كردن سطح كشویی در محل معین در زیر تختخواب دیگر اثری از میز تحریر به چشم نمی خورد. تنها مسئله ای كه به هنگام انتخاب و یا سفارش ساخت چنین مدلی باید مورد توجه قرار گیرد این است كه وجود فضائی خالی حدود 1 الی 5/1 متر در كنار تختخواب برای بیرون آمدن سطح میز كشویی ضروری است.

نكته: انتقال تخت خواب به نزدیكی سقف اتاق به طور قطع می تواند فقط با هدف اختصاص فضای زیرین آن به میز تحریر انجام نگیرد، بلكه هنگامی كه فضای خالی اتاق برای قرار دادن لوازم و وسائل دیگر و همچنین بازی كردن بچه كافی نباشد، هم می توان از این روش استفاده نمود .

میلاد محمدزاده

مرتبط با موضوع: طراحی داخلی

+ نوشته شده در  دوشنبه سوم خرداد 1389ساعت 11:12  توسط میلاد محمد زاده  | 

استاندارد برای آزمونهای تخته لایی

 

utswe

در تخته لایی آزمونهایی که انجام می شود به طور معمول عبارتند از:

جذب آب و واکشیدگی ضخامت

مقاومت به خمش (موازی و عمود بر الیاف)

برش موازی الیاف

درصد رطوبت و دانسیته

 

دریافت PDF

 

مرتبط با موضوع:استاندارد چوب

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1389ساعت 10:31  توسط میلاد محمد زاده  | 

چگونه به درب ورودی شخصیت بدهیم؟!؟

utswe

زیباتر کردن فضای ورودی خانه سبب می شود میهمانان احساس آرامش بیشتری پیدا کرده و با روی باز وارد منزل شما بشوند. در این قسمت به شما آموزش می دهیم که چگونه به درب ورودی خود شخصیت دلخواه داده و آن را بیش از پیش زیبا سازید.

میزان دشواری: آسان

مدت زمان مورد نیاز: متغیر

و اما این کار را چگونه انجام دهیم:

1. با استفاده از گل های مصنوعی یا گل خشک و روبان می توانید روی درب را به سلیقه خود تزئین نمایید.

2.رنگ درب را عوض کنید. این بار از یک رنگ تازه و شاد استفاده کنید.ریسک کنید و از رنگ های پرشور و حرارت مانند قرمز و سبز استفاده کنید، نمیدانید درب ورودی قرمز چه عظمت و جلال و شکوه مضاعفی را به خانه شما  هدیه میکند.

3.از یک مدل دستگیره ، زنگ و چشمی جدید استفاده کنید.

4.روی پله های ورودی گلدان های گل و یا کوزه های تزئینی قرار دهید و داخل آن گل های رنگی بگذارید.

5.یک پا دری که روی آن "WELCOME" نوسته شده است را پشت درب بیندازید.

6.نورهای محوطه ورودی را متعادل ساخته و لامپ ها را چک کرده و چراغهای سوخته را تعویض نمایید.

7.به طور مرتب پله ها و کنار درب ورودی را آب و جارو کنید و آنرا همواره تمیز و پاکیزه نگهدارید.

8.پنجره ها و شیشه های نزدیک به درب ورودی را بشوئید تا میل و رغبت میهما نان در هنگام ورود به محوطه شخصی شما افزایش پیدا کند.

 

هشدارها و اخطارها:

  • محوطه ورودی خانه و به ویژه درب ورودی باید به اندازه فضای داخلی خانه زیبا و جذاب باشد و روی آن کار شده باشد.
  • اگر برای زیباتر کردن این محوطه از گل ها و گیاهان طبیعی استفاده می کنید ، آبرسانی و حذف برگهای خشک شده را فراموش نکنید.
  • به طور کلی تمیز نگه داشتن وسایل و فضا به زیباتر شدن محیط کمک می کند.

 

میلاد محمدزاده

 مرتبط با موضوع: طراحی داخلی

+ نوشته شده در  شنبه یکم اسفند 1388ساعت 0:16  توسط میلاد محمد زاده  | 

خرید مبل راحتی دسته دار یک نفره

 

utswe

به نظر شما چه چیز به اندازه نشستن روی یک مبل راحتی گرم و نرم و نوشیدن چای و گپ زدن با یک دوست صمیمی می تواند لذت بخش باشد؟ برای خرید مبل راحتی گزینه ها و موارد زیادی در فروشگاهها وجود دارد اما خرید یک مبل راحتی ایده آل مستلزم رعایت کردن مواردی است که در این مطلب قصد داریم به آنها بپردازیم.با ما همراه شوید.

نکات مهم برای خرید مبل راحتی

  1. از ابتدا در خصوص مبلغی که قصد دارید برای خرید مبل هزینه کنید تصمیم بگیرید.زمانی که بدانید چه مقدار می خواهید برای خرید کاناپه هزینه کنید آنگاه گزینه های شما کمی محدود تر می شود.
  2. قبل از خرید بدانید که مبل راحتی را قرار است کجای خانه قرار دهید و فضای مورد نظر شما دارای چه محدودیت ها و چه ویژگی هایی است. در صورت تعیین و دانستن این موضوع  باز هم گزینه های مناسب برای شما محدود تر و انتخاب شما راحت تر می شود.
  3. مهم است که در هنگام خرید یک تصویر ذهنی و اطلاعات دقیقی در خصوص فضای مورد نظر برای قرار دادن مبل از لحاظ ساختاری و متراژ در ذهن داشته باشید.برای اطمینان بیشتر می توانید از این فضا عکس بگیرید و متراژ ها را یادداشت کنید و هنگام خرید آنها را همراه خود داشته باشید.
  4. وقتی که قصد انتخاب یک مبل راحتی را دارید باید به دو ویژگی مهم توجه کنید. اول اینکه مبل راحتی شما باید تا حدی دارای جلوه ای رسمی و در عین حال بسیار راحت باشد ، دوم اینکه مبل راحتی شما باید با شخصیت و حالات دلخواه شما هماهنگی و همخوانی داشته باشد. در این خصوص باید ببینید که از دیدن چه مبل راحتی ای بیشتر لذت می برید و خوشتان می آید. توصیه می کنیم برای روی مبل های راحتی از تعداد زیادی کوسن استفاده کنید تا احساس لطافت و راحتی بیشتری توسط مبل راحتی شما در فضا القا شود.
  5. در نهایت باید در خصوص طرح و رنگ پارچه رو مبلی تصمیم بگیرید. این انتخاب کاملا بستگی به سلیقه شما و سبک و رنگ دکوراسیون فضایی که قرار است مبل راحتی در آن قرار بگیرد دارد. در این خصوص گزینه ها و تنوع پایان ناپذیری وجود دارد.برای مثال پارچه های مخملی و ساده ، پارچه هایی با طرح های راه راه، شطرنجی، گلدار با مقیاس ها و رنگ های متنوع و متفاوت در بازار موجود است.

اخطار: نحوه جلوه کردن رنگ پارچه رو مبلی را ابتدا در خانه خود با نور پردازی موجود در آن بیازمایید و سپس در خصوص انتخاب پارچه مورد نظر تصمیم نهایی را بگیرید و برای این کار تکه ای از پارچه را به داخل خانه بیاورید و ببینید چه جلوه ای به خود می گیرد ، دقت کنید رنگ مبلمان در فضای فروشگاه و خانه شما به دلیل نور پردازی های متفاوت، متغیر جلوه می کند.

 

میلاد محمدزاده

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم بهمن 1388ساعت 10:29  توسط میلاد محمد زاده  | 

معرفی چند کتاب

سلولز کریستالی و مشتقات سلولز: ویژگی ها و سا ختار

سال انتشار:2008----ناشر: اسپرینگر

موضوع: سلولز و شیمی چوب----نویسنده: پیتر زاگن مایر

utswe

 

طراحی مهندسی سازه مبلمان

سال انتشار :1386-----ناشر :انتشارات دانشگاه تهران

موضوع:چگونگی طراحی علمی مبلمان-----نویسنده: دکتر قنبر ابراهیمی

 

فناوری بازیافت کاغذ

سال انتشار:1386-----ناشر: آوریچ

موضوع: خمیر کاغذ- کاغذ باطله- بازیافت-----نویسنده: دکتر لتیباری-مهندس امیر خسروانی-مهندس مهدی رحمانی

 

راهبرد تامین پایدار مواد لیگنوسلولوزی ایران

سال انتشار 1386------ناشر:موسسه  تحقیقات جنگلها و مراتع

موضوع: لیگنو سلولز- شیمی چوب------نویسنده: عادل جلیلی

 

علم و فناوری چسبندگی مواد لیگنو سلولزی

سال انتشار :1386-----ناشر: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

موضوع: چسب چوب- لیگنو سلولز------نویسنده: دکتر احمد جهان لتیباری

 

اطلس چوبهای تجاری جهان (با نگاهی بر تاریخچه بکار گیری چوب و اهمیت تجارت چوب در ایران و جهان به همراه معرفی جنگلهای تجاری جهان)

سال انتشار: 1386-----ناشر: آییژ

موضوع: چوب- صنعت و تجارت------نویسنده: دکتر علی نقی کریمی- مهندس آیسونا طلایی-


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم دی 1388ساعت 16:18  توسط میلاد محمد زاده  | 

صنعت چوب، فارغ التحصيلان دانشگاهي را قبول نمي‌کند

عضو گروه علوم صنايع چوب دانشگاه تهران:
صنعت چوب، فارغ التحصيلان دانشگاهي را قبول نمي‌کند

utswe

متأسفانه صنعت چوب، فارغ التحصيلان اين رشته را قبول نمي‌کند و اين مسئله سبب شده تا فارغ التحصيلان مظلوم واقع شده و به کارهاي ديگري روي آورند که شايسته آنها نيست.
 
به منظور جلوگيري از واردات بي‌رويه و فعال‌تر شدن توليد داخل، صنايع چوب و کاغذ کشور مانند ديگر صنايع نيازمند حمايت مسئولان هستند.

سعید ابطحی

به گزارش ايلنا، سعيد ابطحي عضو گروه علوم صنايع چوب دانشکده منابع طبيعي دانشگاه تهران، با اشاره به اين که ايران يک کشور در حال رشد است، افزود: به طور حتم اعمال سياست‌گذاري و برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي دو صنعت چوب و کاغذ در کنار ديگر صنايع ضروري به نظر مي‌رسد چرا که اين صنايع به عنوان مصالح پرمصرف، اشتغال زايي قابل توجهي را نيز به همراه دارد.
وي که در حاشيه برپايي اولين نمايشگاه تخصصي صنايع چوب، کاغذ و تجهيزات وابسته سخن مي‌گفت، اظهار داشت: با توجه به اينکه صنايع چوب و کاغذ همواره در کنار نمايشگاه هايي چون HOFEX و MEDEX حضور داشته‌اند، برپايي چنين نمايشگاهي براي مطرح شدن توليدات داخلي احساس مي‌شود.
ابطحي، شکوفايي صنايع چوب و کاغذ را مشروط به حمايت مسئولان دانست و عنوان کرد: متأسفانه جامعه امروز بيشتر کالاهاي وارداتي را مصرف مي‌کند در حالي‌که اعتلا و رشد اين صنايع نيازمند برنامه‌ريزي با احساس مسئوليت جمعي است و از اين طريق مي توان به خروجي‌هاي مثبتي دست يافت.
وي همچنين تأکيد کرد: رواج استفاده از تجهيزات جانبي چوب در کشور ضروري است به طوري‌که هم‌اکنون دانشکده منابع طبيعي گروه علوم صنايع چوب و کاغذ دانشگاه تهران گام‌هاي موثري را در اين خصوص برداشته است.
ابطحي گفت: متأسفانه صنعت چوب، فارغ التحصيلان اين رشته را قبول نمي‌کند و اين مسئله سبب شده تا فارغ التحصيلان اين رشته به کارهاي ديگري روي آورند که شايسته آنها نيست.
پايان پيام

 
 
 
 باز هم در ارتباط با صنعت چوب:
 
 
 
                                          
مرتبط با موضوع: خبر ها
 
                                                                             

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم شهریور 1388ساعت 0:7  توسط میلاد محمد زاده  | 

اطلاعیه دانشگاه تهران در ارتباط باحوادث اخیر دانشگاه

بسمه تعالی

اطلاعیه دانشگاه تهران در ارتباط باحوادث اخیر دانشگاه

 

دانشگاه تهران با دعوت از دانشجویان فهیم و فرهیخته دانشگاه به هوشیاری بیشتر، حضور غیرقانونی و رفتار خلاف قانون و حریم شکنانه افرادی غیر مسئول که از خارج دانشگاه، به دانشجویان تعرض نموده و با وارد نمودن ضرر و زیان به اموال دانشگاه موجب شکستن حریم مقدس دانشگاه شده اند را شدیداً تقبیح و محکوم نموده و از قوه قضائیه و نیروی انتظامی خواستار شناسایی و معرفی متخلفان و برقراری نظم و تضمین امنیت حریم دانشگاه و فرزندان عزیز خود می باشد.

مسئولین دانشگاه تهران وظیفه خود می دانند برای دفاع از حریم مقدس دانشگاه از طریق مراجع قانونی تا احقاق حقوق فرزندان خود از هیچ کوششی دریغ ننموده و مجدانه پیگیری لازم را به عمل آورند. بر همه ملت غیور و دانشجویان عزیز روشن است که دانشجویان ، این فرزندان فرهیخته ملت ایران هیچگاه اخلال گر نبوده و تفکیک صفوف آنان از سایرین برای حفظ ساحت مقدس علم ضروری است.

رئیس، هیات رئیسه، و مجموعه مدیران دانشگاه ، دانشجویان دانشگاه تهران را فرزندان خود دانسته و همچون پدری دلسوز ، با همه وجود از استقلال و آرامش آنان و دانشگاه دفاع خواهند نمود و صیانت از حریم مقدس دانشگاه و دانشجویان را برخود فرض می دانند.

 

دانشگاه تهران

مرتبط با موضوع: خبرها

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم تیر 1388ساعت 17:6  توسط میلاد محمد زاده  | 

چند ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی

 

utswe

 

1.تنظیم مبلمان و لوازم خانه را تغییر دهید: مبلمان را از کنار دیوار برداشته و سعی کنید آنها را در زوایای جدیدتر و گیراتر بچینید. مثلا قرار دادن کاناپه به صورت مورب در یک اتاق نشیمن باریک باعث می شود که اتاق وسیعتر نشان داده شود.

2.یک دیوار را رنگ کنید: یکی از دیوارهای مهم خانه که در معرض توجه نیز هست را به رنگ دلخواهتان  رنگ کنید. تابلوها و لوازم هنری را از آن آویزان کنید و مبل جدید و زیبایی در آن قسمت قرار دهید. ( البته دقت داشته باشید که رنگ آن با سایر لوازم خانه هماهنگ باشد)

3. از گل و گیاه استفاده کنید: گل و گیاه می تواند حال و هوای تازه ای به خانه بیاورد. اگر علاقه ای به رسیدگی به گل و گیاه ندارید، می توانید از گل ها و درختچه های مصنوعی استفاده کنید. کیفیت گل های مصنوعی هم آنقدر خوب شده است که به سختی می توان آنها را از گل طبیعی تشخیص داد.

4.یک قالیچه محلی در تقطه ای بیندازید: قالیچه های محلی وسیله بسیار خوبی برای اتاق های گفتگو و نشیمن به شمار می رود. قالیچه ای متناسب با اسباب و لوازم اتاق انتخاب کنید و آن را پایین میز بیندازید.

5.تابلو و آینه از دیوارها آویزان کنید: تابلوهایی آویزان کنید که شخصیت و روحیه شما را منعکس کند.سعی کنید از قاب های تزئینی تر و زیباتر استفاده کنید. هنگام آویزان کردن دقت کنید که تابلو از هر قسمت خانه قابل مشاهده باشد و گیرا باشد.

6. مجسمه ها را در یک جا جمع کنید: مجسمه ها و پیکره های کوچک و مرتبط با هم را در قسمتی از خانه که مورد توجه است کنار هم قرار دهید. این مجسمه ها را به صورت های فانتزی و متنوع بچینید.

7. از کوسن های تزئینی استفاده کنید: این بالشتک ها و کوسن های تزئینی به سادگی رنگ و بوی جدیدی به خانه می دهد و مبلمان منزل را نیز باشکوه تر جلوه می دهد.     

 مرتبط با موضوع: طراحی داخلی

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم خرداد 1388ساعت 23:26  توسط میلاد محمد زاده  | 

گزارش سایت اتحادیه صادر کنندگان مبلمان منزل و اداری از حضور گروه در نمایشگاه HOFEX


در هجدهمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل و اداری (هافکس )که در مورخه 20-16 بهمن ماه 1387 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد ،با مساعدت و همکاری اتحادیه صادر کنندگان مبلمان منزل و اداری ،غرفه ای در سالن ویژه صادرات در اختیار گروه علوم و صنایع چوب و کاغذ دانشگاه تهران قرار گرفت .در این غرفه در راستای ارتباط بیشتر نمایشگاه و صنعت ،فعالیت های متعددی صورت گرفت که به بعضی از آنها در ذیل اشاره می شود:

1-ارائه طرحهای کاربردی اجرا شده در این دانشگاه در ارتباط بیشتر با صنعت مبلمان که در بین این طرحها ،

1)میز و نیکمت استاندارد و ارگونومی دانش آموزان ابتدایی

2)ساختمان چوبی مقاوم به زلزله

3) کاغذ فیلتر هوای خودرو ساخته شده از مواد لیگتوسلولزی

4)نانو فرآورده های چوبی

مورد استقبال بازدیدکنندگان به ویژه صاحبان صنایع قرار گرفت .

2-برگزاری میزگردهای تخصصی در موضوعات مختلف و در ارتباط با صنایع چوب و مبلمان در محل غرفه و با حضور استادان دانشگاه طی پنج روز.

3-برگزاری یک سخنرانی تحت "تست های مقاومت مکانیکی مبلمان "در محل کنفرانس سالن ویژه صادرات (سالن 35).

4-نمایش قطعات دکوراتیو ساخته شده توسط دانشجویان که مورد استقبال عموم قرار گرفت .

5-نمایش کتابهای چاپ شده در زمینه صنایع چوب و مبلمان .

6- بازدید مدیران شرکت های مختلف مانند تجهیز پیام ایرانیان ، رض کو ،تجهیزات مدارس ایران ،برین چوب ، ایران چوب و بحث و تبادل نظر با آنها .

اولین تجربه حضور گروه علوم و صنایع چوب و کاغذ دانشگاه بین المللی مبلمان منزل و اداری (هافکس)دستاوردهای متعددی را به همراه داشت ،امید است با ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه ،شاهد پیشرفت روز افزون صنعت مبلمان در ایران باشیم . از مساعدت و همکاری اتحادیه صادر کنندگان مبلمان منزل و اداریدر تحقق این مهم ، بی نهایت سپاسگزاری می گردد.

منبع:www.irfurnitureunion.com

مرتبط با موضوع:خبرها

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام اردیبهشت 1388ساعت 12:43  توسط میلاد محمد زاده  | 

نکاتی در مورد تمیزی منزل


                                      utswe

در این پست نکاتی در مورد تمیز کردن مواردی رو درمنزل می نویسم که ممکنه برای خیلی هامون پیش اومده باشه و اکثرا هم کلافه کننده است.

امیدوارم مفید باشه... 

لكه‌هاي روغن روي كاغذ ديواري را مي‌توان با پودر تالك از ميان برد. مقدار زيادي پودر تالك را روي لكه‌ها بپاشيد و اجازه بدهيد مدتي بماند تا روغن جذب شود. سپس آن را با يك پارچه خشك پاك كنيد. در صورت احتياج اين عمل را تكرار كنيد.

براي لكه‌گيري فرش و موكت مي‌توان از خمير ريش استفاده كرد چرا كه يك پاك‌كننده قابل دسترس مي‌‌باشد. كافي است آن را روي لكه بماليد و سپس با آب بشوييد.

در مواردي كه آدامس به فرش و موكت چسبيده، از يخ استفاده كنيد بدين شكل كه قطعات يخ را روي آدامس قرار دهيد تا كاملا سخت و شكننده شود. آن‌گاه براي از بين بردن آثاري كه احتمالا باقي‌مانده، از يك ماده لكه پاك كن استفاده كنيد.

پاك كردن اشك شمع از روي فرش و موكت و به‌طور كلي منسوجات كاري دشوار است كه اگر طريقه صحيح پاك كردن آن را ندانيد، با مشكل مواجه خواهيد شد اما شايد بپرسيد چه كاري بايد انجام داد...

ابتدا يك پاكت كاغذي قهوه‌اي رنگ مثل پاكت ميوه‌ را روي نقطه موردنظر قرار دهيد، سپس يك اتوي داغ روي پاكت بگذاريد، پس از يك دقيقه، شمع به آن مي‌چسبد، اگر نچسبيد، اتو را بگذاريد، تا اين اتفاق بيفتد.

براي تميز كردن كركره‌ها مي‌توانيد از دستكش يا جوراب‌هاي كهنه استفاده كنيد. براي اين منظور، هر يك از دستان خود را داخل يك لنگه جوراب يا دستكش فرو بريد سپس با يك دست، مايع مخصوص پاك‌كننده را روي كركره بماليد و با دست ديگر آن را خشك و تميز كنيد.

اگر شيشه تلويزيون يا شيشه روي ميز و... خط افتاده، كافي است مقداري خميردندان روي آن بماليد، سپس با پارچه نرمي آن را صيقل دهيد. آثار خراشيدگي شيشه از بين رفته و تصوير تلويزيون شما بهتر خواهد شد.

مرتبط با موضوع: طراحی داخلی

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم اردیبهشت 1388ساعت 10:39  توسط میلاد محمد زاده  | 

اتاق كار شما

                                 utswe

تاكنون در رابطه با تمامي بخش‌هاي يك منزل طي چند مطلب اخير برايتان نوشتيم جز، دفتر كار خانگي، آن هم به خاطر اينكه در سال‌‌هاي اخير به خاطر خانه‌هاي كوچك اتاق كار خانگي به نوعي از مد افتاده است، اما با اين حال منازل بزرگ هم وجود دارند كه اتاق كاري در آن باشد، به نكاتي در مطلب زير اشاره مي‌شود كه براي منازل شما مي‌تواند بسيار مفيد واقع شود.

اتاق كار بايد هميشه تميز باشد، روزانه زباله‌ها را از آنجا خارج كنيد.

سعي كنيد در كنار هر وسيله برقي يك گياه و گلدان براي تصيفه هوا قرار دهيد. چرا كه شادابي خاصي به اتاق كارتان مي‌بخشد.

سعي كنيد ميز و صندلي‌هاي اتاق كارتان، دايره و بيضي باشند و نوك تيز نباشد.

اتاقتان را هميشه مرتب نگهداريد چرا كه محيط نامرتب مزاحم فكر كردن شما مي‌شود.

اينكه ميز تحريرتان در كجاي اتاق باشد، همچنين مرتب كردن وسايل روي آن نكته ‌اي مهم است .

چيدمان وسايل را طوري انتخاب كنيد كه شادابي در اتاق‌تان به چشم بيايد. سعي كنيد جايي كه مي‌نشينيد، پشت سرتان ديوار و رو به پنجره باشد.

مرتبط با موضوع: طراحی داخلی

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم اردیبهشت 1388ساعت 21:16  توسط میلاد محمد زاده  | 

زراعت چوب در سطح 500 هزار هکتار ادامه می یابد

 

utswe

 معاون وزیر جهاد کشاورزی از وجود پتانسیل توسعه زراعت چوب در سطح 500 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور خبر داد. فرود شریفی گفت: « درحال حاضر معادل 160 هزار هکتار زراعت چوب در کشور انجام می شود که پتانسیل توسعه آن تاسطح 500 هزار هکتار وجود دارد، ضمن اینکه توسعه زراعت چوب وگونه های سریع الرشد به منظور تولید چوب در سطح 150 هزار هکتار پیش بینی شده است.» معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به وجود 12/4 میلیون هکتار جنگل در ناحیه ارسبارانی ، ایران تورانی، خلیج فارس و دریای عمان بیان کرد:« این میزان جنگل در نواحی مذکور 65% از منابع آب شیرین در کشور را تامین می کنند، ضمن اینکه نقش مهمی در حفاظت خاک دارند.»

منبع: روز نامه سرمایه ۱۶/۱/۸۷ -به نقل از خبر گزاری مهر

مرتبط با موضوع : خبر ها

 

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم فروردین 1388ساعت 22:53  توسط میلاد محمد زاده  | 

نکاتی جالب در مورد اتاق خواب

 

    utswe       utswe

رنگ های سفید و کرم روشن در اتاق خواب سبب آرامش‌ مي‌شود. همچنين رنگ استخواني براي ديوارها و قاب‌هاي چوبي كرم، تختخواب و عكس‌هاي مناظر زيبا، به شما آرامش مي‌دهد. اگر به اتاقتان كاغذديواري مي‌زنيد، سعي كنيد از كاغذ ديواري‌هاي شلوغ استفاده نكنيد، هرچه رنگ آرام‌تر باشد، آرامش شما در زمان خواب بيشتر خواهد بود.

به هنگام شب آينه‌هاي اتاق خوابتان را با پارچه‌اي روشن بپوشانيد، چون هنگام خواب بايد فضاي آرامي حكمفرما باشد.

محل تخت خود را با دقت انتخاب كنيد، به طوري كه ديد خوبي به طرف در داشته باشيد و پشت سرتان به جاي فضاي باز يا پنجره، ديوار محكمي باشد.

 

مرتبط با موضوع : طراحی داخلی

 

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم فروردین 1388ساعت 23:51  توسط میلاد محمد زاده  | 

پیشنهاداتی در امر دکوراسیون


utswe

1- اگر در بين لوازم دکوراسيون منزلتان شي قديمي و ارزشمندي وجود دارد، به هنگام چيدمان لوازم به صورتي عمل کنيد که شي و يا اشيا» مورد نظر، مرکز توجه قرار گيرند. همچنين مي توانيد با «نورپردازي» اين جلوه و مرکزيت را مضاعف کنيد.
2- براي کفپوش فضايي کوچک، از سراميک هايي با ابعادبزرگ استفاده نکنيد. همانطور که کاربرد سراميک هاي کوچک براي فضاهاي بزرگ جايز و مناسب نيست. در واقع وسعت فضا با ابعاد سراميک مورد نياز رابطه مستقيم دارد.
3- از قراردادن گياهان و به خصوص گل هاي طبيعي بودار و معطر در اتاق خواب خود و کودکانتان بپرهيزيد. استراحت شما به مدت چندين ساعت در اين فضا و تنفس هوايي که عطر گل در آن پراکنده است، احتمال بروز حساسيت را افزايش مي دهد، به خصوص براي افرادي که داراي زمينه مساعدي براي بروز حساسيت هستند. در اين شرايط به جاي گل هاي طبيعي از انواع گل هاي مصنوعي استفاده کنيد.
4- پيش از ايجاد اشکال معماري در قالب سقف هاي کاذب، آرک، گچ بري ها، ديوارکوب ها و...، بايد تاثير ناشي از اين عناصر در محيط را در نظر بگيريد. به عنوان مثال ساخت سقف کاذبي با ابعاد بزرگ و مدلدار در فضايي که از ارتفاع زيادي هم برخوردار نيست، نه تنها زيبا به نظر نمي آيد، بلکه سقف موجود را از آنچه که هست کوتاه تر نشان مي دهد.
5- از پرده هايي که از لحاظ طرح و رنگ با محيط مورد نظر هماهنگ نيستند، استفاده نکنيد.
6- گستردن يک تخته فرش خوش نقش و نگار براي فضايي که همه رنگ ها ملايم بوده و برروي لوازم، دکوراسيون پارچه اي و حتي سطوح کف، اثري از طرح ها و نقوش چندان به چشم نمي خورد، تنوع خاصي به وجود آورده و انتخابي به جا محسوب مي شود.
7- کاربرد رنگ هاي تند براي فضاهايي که افراد به منظور انجام کار در آنجا حضوري طولاني مدت دارند کاري (به لحاظ دکوراسيوني و روحي رواني) نادرست است.
8- در پروژه نورپردازي داخل خانه براي حفظ ايمني بيشتر، نورپردازي پله ها را از ياد نبريد. نصب چراغ در بالا و پائين هر مجموعه پله کافي خواهد بود.
9- ايجاد يک پالت رنگي مناسب در فضاي آشپزخانه، با چرخش رنگ هاي انتخابي در قالب لوازم دکوراسيون بزرگ و حتي خرده ريزها انجام پذير است.
10- از کفپوش هاي پلاستيکي مانند مکالئوم و لينولئوم براي پوشش کف آشپزخانه استفاده نکنيد زيرا در مجاورت مستقيم با آب کنده مي شوند.

مرتبط با موضوع:طراحی داخلی

+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم فروردین 1388ساعت 23:8  توسط میلاد محمد زاده  | 

نقش رنگ در طراحی داخلی

 

utswe

همگان می دانیم که افراد مختلف به رنگ های خاصی تمایل نشان می دهند. استفاده از این تمایل اشخاص به عنوان وسیله ای برای تشخیص شخصیت آنها موضوع بحث انگیزی است، چرا که افراد با یکدیگر تفاوت دارند. هر یک از ما خصوصیات شخصی خاص خود را داریم و احساساتمان را به سبک و سیاق خاص خود بیان می کنیم. در جهان نمی توان دو نفر را یافت که در ابراز احساساتشان پیرو شیوه یکسانی باشند. از طرف دیگر احساسات افراد به طرق مختلف قابل تضعیف و تحریک است و مثلا با تغییر محیطی که در آن زندگی می کنند، به سبب الگوهای روانشناسی به نتایج بهتری در ایجاد شادابی، صمیمیت، آرامش افراد خانواده دست یافت. ویژگی های خیابان و کوچه ای که خانه ما قرار دارد، ترکیب حجمی، نورگیری، تقسیم بندی فضاهای داخلی، مبلمان داخلی، نحوه رنگ بندی و حتی مقیاس به کار رفته همه و همه به عنوان فاکتورهای مهمی برای تعریف یک مسکن مناسب عمل می کنند. ویژگی های فرهنگی، نوع روابط خانوادگی و حریم های اجتماعی و غیره از جمله عواملی هستند که نیاز های روحی و جسمانی ساکنین را تعریف می کنند و وظیفه یک طراح داخلی است که تعاملی محکم بین موارد یاد شده با جنبه های عملکردی فضا، برقرار سازد...

متن کامل

منبع:ماهنامه دکوراسیون داخلی داریس

مرتبط با موضوع: طراحی داخلی

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه یکم فروردین 1388ساعت 21:55  توسط میلاد محمد زاده  | 

جزیره آرامش میان آشپزخانه (نکاتی در دکوراسیون آشپز خانه)

 

                                           utswe                   

 

  

عموماً عادت بر این است كه دور تا دور اطراف آشپزخانه را با كابینت بپوشانند و اجاق گاز و سینك وخلاصه همه وسایل موردنیاز را در بین قسمتهای مختلف كابینت جاسازی كنند. اما آشپزخانه را به ترتیب دیگری نیز می توان چید كه به مراتب زیباتر و راحت تر باشد. این ایده بخصوص می تواند برای آشپزخانه هایی كه پنجره های بزرگ وسرتاسری دارند و یا راهی به تراس دارندعالی باشد چرا كه باعث می شود فضای دسترسی به پنجره ها و یا در آزاد باشد. درعین حال تمام وسایل موردنیاز در یك محل كم وسعت جمع شده و بقیه فضای آشپزخانه آزاد خواهد بود. به این ترتیب این بخش به قلب آشپزخانه تبدیل خواهد شد.

برای دیدن متن کامل بر ادامه مطلب کلیک کنید...

مرتبط با موضوع: مقالات و مطالب به زبان فارسی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم اسفند 1387ساعت 13:22  توسط میلاد محمد زاده  | 

رعایت نکات حفاظتی پس از خرید مبلمان (32 نکته)


utswe

۱- مبلمان خود را در مجاورت گرماي شديد ورطوبت قرار ندهيد. گرما باعث انبساط حرارتي چوب ميشود و در صورت سرد شدن محيط چوب انقباظ پيدا ميكند.اين انقباظ و انبساط باعث ترك خوردن چوب ميشود.دماي خانه خود را ثابت نگاه داريد.

2_ در هنگام جابه جايي مبلمان آن را بر روي زمين نكشيد چون امكان بروز نيروي شديد باعث شكستن پايه ميشود.

3_ برخي از مواد پاك كنده شميايي، لوازم آرايشي و اشياي خيس منجر به صدمه زدن سطح رنگ خواهند شد و در روي سطح رنگ لكه ايجاد خواهد كرد.

4_ در صورت ايجاد لك مبلمان خود را با آب نشوييد چون آب ايجاد لك بر روي چوب رنگ مينمايد.از واكسهاي مربوط به از بين بردن لك استاده نمایید.

5_ مبلمان و وسايل چوبي هيچگاه نبايستي برحسب عادت به نحوي مورد استفاده قرار گيرند که از حالت تعادل خارج گردند. اين عمل در درازمدت باعث بروز اشکال در محل هاي اتصال خواهد شد.

شماره های بعد را در ادامه مطلب ببینید.

مرتبط با موضوع :مقالات و مطالب به زبان فارسیادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم اسفند 1387ساعت 22:36  توسط میلاد محمد زاده  | 

نکاتي ريز در دکوراسيون منزل


    utswe    utswe

 بر خلاف تصور برخي از خانم ها، براي تغيير دکوراسيون منزل نياز به هزينه هاي سنگين و گزاف نيست. راه هاي زيادي وجود دارد که با انجام آنها مي توانيم خانه اي زيبا و دلنشين بسازيم. فقط کافي است ذوق و سليقه مان را به کار ببريم و از وسائل به نظر بيهوده و دور ريختني حداکثر استفاده را ببريم. در مطلب زير که برگرفته از سايت تبيان است به معرفي ريزه کاري هايي مي پردازيم که مي تواند شما را در چيدمان منزل به بهترين وجه ياري نمايد. 

 

برای دیدن متن کامل بر ادامه مطلب کلیک کنید...

 

مرتبط با موضوع: مقالات و مطالب به زبان فارسی 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم اسفند 1387ساعت 23:34  توسط میلاد محمد زاده  | 

موارد فني در هنگام خريد مبلمان (به مناسبت نمایشگاه Hofex 2009)

utswe

در اين پست شما مي توانيد با مسائل مربوط به رعايت نكات فني در هنگام خريد مبلمان و نكات  حفاظتي پس از خريد آشنا شويد. هدف از تشكيل اين بخش رعايت اصول كلي در هنگام و پس از خريد محصول مورد نظر شما ميباشد.

۱-بررسي نوع چوب
۲-گره در چوب
۳-محل گره در چوب
 
-۴ گره در چوبهاي سوزني برگ و پهن برگ
 
-۵ بررسي محل اتصال
-۶ رنگ روي محصولات چوبي
-۷ تغيير رنگ زمينه چوب
۸-خطهايي نيم دايره و دايره در روي محصولات چوبي
-۹ مشاهده بتونه در زير رنگ
 
-۱۰ در يك سطح بودن پايه ها

 

توضیح هر شماره را در ادامه مطلب ببنید

مرتبط با موضوع: مقالات و مطالب به زبان فارسی

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم بهمن 1387ساعت 20:59  توسط میلاد محمد زاده  | 

مراحل آماده سازی غرفه برای نمایشگاه

 

اینهم گوشه ای از تلاش بچه ها برای راه اندازی غرفه در نمایشگاه

utswe   utswe 

utswe   utswe

مرتبط با موضوع:خبرها

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم بهمن 1387ساعت 13:13  توسط میلاد محمد زاده  | 

پیام تبریک البته با تاخیر

 

utswe

بار دیگر کسب 7 عنوان برتر در هفته پژوهش سال 1387 از سوی استادان محترم و دانشجویان عزیز گروه علوم و صنایع چوب و کاغذ دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران نشانی از پویایی و سربلندی گروه را ارائه نمود.

این موفقیت را به همه این عزیزان ، استادان و دانشجویان و کارکنان گروه تبریک عرض می نماییم.

دانشجویان گروه صنایع چوب و کاغذ

 

مرتبط با موضوع:خبرها

 

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم بهمن 1387ساعت 12:28  توسط میلاد محمد زاده  | 

بزرگترین ساخنمان چوبی

 

sidney   utswe

اسکله خلیج وولوو مولوو ،واقع در شهر سیدنی استرالیا که در 1912 بنا شده است 400 متر طول، 63 متر عرض و 3600 متر نیز پایه دارد.

ساختمان اسکله که 5 طبقه است 350/5 متر طول ،43 متر عرض و 6400 متر مربع زیر بنا دارد و به یک مجتمع گذرگاهی و نیز هتل آپارتمان تبدیل شده است.

 منبع : کتاب رکورد های جهانی گینس( edition2006)

 

مرتبط با موضوع:نوشته های مختلف

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم دی 1387ساعت 10:7  توسط میلاد محمد زاده  | 

"سازه چوبي مقاوم در برابر زلزله " در دانشگاه تهران ساخته شد

 

UTSWE

 
 گروهي از محققان پرديس کشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه تهران مستقر در کرج موفق به ساخت يک سازه چوبي مقاوم در برابر زلزله شدند.
 

اين سازه چوبي که به شکل خانه مسکوني ساخته شده و دربرابر انواع لرزه هاي زمين شناسي ، مقاومت خوبي نشان داده درقالب يک رساله دکتري توسط دکتر محمد شمسيان و به راهنمايي دکتر قنبر ابراهيمي ساخته شده است .
دبير قطب علمي مديريت کاربردي گونه هاي چوبي تند رشد پرديس کشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه تهران گفت: اين سازه چوبي با معيار 54 مترمربع و در مقياس يک سوم به شکل يک خانه دوخوابه ساخته شده است .
کامبيز پورطهماسي روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: آزمون مقاومت اين سازه چوبي در برابر زلزله برروي يک "ميز لرزه " در آزمايشگاه مدل سازي فيزيکي دانشکده عمران دانشگاه تهران ، انجام شده است .
وي خاطرنشان کرد: اين سازه چوبي در مقابل انواع لرزه هاي زمين شناسي مقاومت داشته و در مقايسه با ديگر سازه ها، آسيب پذيري کمتري در برابر زلزله دارد.
وي که مديريت گروه علوم و صنايع چوب و کاغذ دانشگاه تهران رانيز برعهده دارد، افزود:يکي از کاربردهاي گونه هاي چوبي تندرشد استفاده در ساختمانهاي چوبي است که تاکنون کمتر مورد استفاده قرار گرفته است .
دکتر پورطهماسبي گفت: در ساختمان چوبي که توسط محققان پرديس کشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه تهران ساخته شده از چوب درخت سپيدار استفاده شده که از لحاظ امنيت جاني و مقاومت در مواقع زلزله عملکرد خوبي دارد.
وي افزود: آزمايشهاي بيشتر برروي اين سازه چوبي با همکاري پژوهشکده سوانح طبيعي همچنان تا پايان سال جاري ادامه دارد.
وي، قابليت حمل در مناطق صعب العبور و صرفه اقتصادي را از مزاياي استفاده از اين سازه هاي چوبي برشمرد و گفت: استفاده از ساختمانهاي چوبي مقاوم در برابر زلزله در مناطق زلزله خيز کشور توصيه مي شود.

 

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا)

مرتبط با مو ضوع:خبر ها

+ نوشته شده در  شنبه سی ام آذر 1387ساعت 15:56  توسط میلاد محمد زاده  | 

نانوذرات ساخت نانوکامپوزيت‌هاي زيست تخريب‌پذير در دانشگاه تهران تهيه شد

 

 

utswe

با همكاري محققان پلي‌تکنيک «گرنوبل» فرانسه
 نانوذرات ساخت نانوکامپوزيت‌هاي زيست تخريب‌پذير در دانشگاه تهران تهيه شد.

محققان گروه مهندسي چوب و کاغذ دانشگاه تهران با همکاري دانشگاه پلي‌تکنيک گرنوبل فرانسه، طي پژوهشي،موفق به سنتز ذرات نانومتري سلولز، موسوم به ويسکرهاي سلولز و تهيه نانوکامپوزيت‌هاي زيست تخريب‌پذير به کمک اين نانوذرات شدند.
به گزارش سرويس پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دکتر مهدي روحاني، محقق ايراني،درباره کاربرد نتايج اين پژوهش اظهار داشت: مواد نانوکامپوزيتي حاصل از نانوکريستال سلولز، در ساخت روکش‌هاي پيشرفته و قطعات داخلي خودرو کاربرد دارد.
                                                                       :
                                                                       :
بنابر اعلام ستاد ويژه توسعه فن‌آوري نانو، نتايج اين پژوهش كه با همکاري دکتر قنبر ابراهيمي و دکتر علي‌نقي کريمي ازايران و دکتر محمد ناصر بلقاسم، دکتر يوسف حبيبي و دکتر آلن دوفرن از فرانسه انجام شده، در مجله European Polymer به چاپ رسيده است.
 
برای دیدن متن کامل بر ادامه مطلب کلیک کنید.
 
منبع:خبر گذاری دانشجویان ایران(ایسنا)-دوشنبه۱۱/۹/۸۷
مرتبط با موضوع: خبرها
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آذر 1387ساعت 13:37  توسط میلاد محمد زاده  | 

کاهش قاچاق چوب

 کاهش قاجاق چوب

 

میزان کشفیات قاچاق چوب در 6 ماهه امسال با کاهش 7 درصدی به حدود 43 هزار اصله رسید. سرهنگ تقی ایروانی فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود :در شش ماهه سال گذشته بالغ بر 46هزار و83۳ اصله درخت توسط یگان حفاظت که از سوی متخلفین در حال قاچاق بود، کشف شد که نشان دهنده کاهش قاچاق چوب است.وی در عین حال آمارکلی از میزان قاچاق چوب ارائه نکرد.وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان جنگلها برای تقویت یگان حفاظت، افزود:با اقدامات صورت گرفته درصد تخلفات کشف چوب آلات و سایر محصولات و پرونده های تخریب و تجاوز به عرصه منابع طبیعی از4 به45 درصد کاهش داشته است.

منبع:روزنامه ایران- سه شنبه ۲۸ آبان ماه ۱۳۸۷

مرتبط با موضوع:خبرها

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم آبان 1387ساعت 15:17  توسط میلاد محمد زاده  | 

یک استاد گروه مهندسی چوب و کاغذ گفت: چندسازه‌های چوب پلاستیک گزینه مناسبی برای جبران کمبود چوب است.

دکتر « اصغر امیدوار » با بیان این که «چوب پلاستیک» لفظ مشترکی است که به دو نوع چند سازه متفاوت اطلاق می‌شود، افزود: به‌فرآورده‌هایی «چوب پلاستیک» گفته می‌شود که ازطریق اشباع چوب با «مونومر» سپس پلیمریزاسیون به روشهای حرارتی یا پرتو گاما به دست می‌آید.  نوع دیگر چند‌سازه‌ای است که در اثر اختلاط انواع «ترمو پلاستیک‌ها» با الیاف چوب و مواد «لیگنوسلولزی» به عنوان تقویت‌کننده و آرد چوب به عنوان پرکننده ساخته می‌شود.

برای دیدن متن کامل بر روی ادامه مطلب کلیک کنید...

 

مرتبط با موضوع:خبرها


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم آبان 1387ساعت 21:43  توسط میلاد محمد زاده  | 

ايده توليد چوب - پلاستيك Poly wood (استان مازندران)

                                                     

  معرفي محصول:
اين محصول جزو خانواده كامپوزيت ها مي‌باشد و با نام‌هاي (WPC) wood polymer composite ، wood fiber plastic composite (WFC) و poly wood، poly board و wood flex و غيره شناخته مي‌شود. اين مواد از دو جزء پليمري (پلاستيكي) و مواد سلولزي تشكيل شده است. ماده پلاستيكي را مي‌توان از مواد دست اول يا بازيافتي تهيه نمود.
كاربردهاي محصول:
كاربردهاي اين محصول همانطور كه گفته شد، مي‌توان به جاي چوب در ساخت قطعات از آن استفاده برد. كاربرد آن در ساخت صنايع ساختماني در آمريكاي شمالي و اروپا بسيار گسترده مي‌باشد، به طوري كه تقريباً امروزه به جاي چوب از چوب - پلاستيك در هر كجاي ساختمان بهره مي‌برند


                                                         مزاياي محصول:
الف) از لحاظ اقتصادي قيمت پلاستيك ها به طور متوسط بالاي هزار تومان مي‌باشد ولي قيمت چوب پلاستيك در حدود 600 تومان مي‌باشد. نسبت به MDF در 70 درصد موارد جايگزيني با چوب - پلاستيك داراي مزيت اقتصادي است (سرمايه‌گذاري MDF به ازاي هر متر مكعب 250 تا 300 دلار و چوب پلاستيك 120-100 دلار مي‌باشد).
قيمت پلاستيك ها به طور متوسط بالاي هزار تومان مي‌باشد ولي قيمت چوب پلاستيك در حدود 600 تومان مي‌باشد. نسبت به MDF در 70 درصد موارد جايگزيني با چوب - پلاستيك داراي مزيت اقتصادي است (سرمايه‌گذاري MDF به ازاي هر متر مكعب 250 تا 300 دلار و چوب پلاستيك 120-100 دلار مي‌باشد).
همچنين نسبت به فلزات داراي قيمت هاي پايين‌تر مي‌باشد. در طول مصرف نيز به نگهداري و تعمير كمتري احتياج دارد.
ب) از لحاظ كيفي و مكانيكي اين ماده به خاطر خصوصيت ذاتي خود (كامپوزيت بودن)‌ مجموع خواص آن بهتر از دو جزء تشكيل دهنده چه پلاستيك و چه چوب است.
مقاومت مكانيكي چوب - پلاستيك 5 برابر چوب طبيعي و 2 تا 3 برابر MDF مي‌باشد و نسبت به پلاستيكها هم بيشتر است. همچنين نسبت به پلاستيك خواص انعطاف‌پذيري چوب - پلاستيك بهتر مي‌باشد.

جدول

 

مرتبط با موضوع:مقالات و مطالب به زبان فارسی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه سوم آبان 1387ساعت 16:14  توسط میلاد محمد زاده  | 

چگونگی خشک کردن چوب برای ساخت آلات موسیقی

آیا سرعت خشک شدن چوب بر کیفیت موسیقی آن تاثیرگذار است؟

آیا تفاوتی درمحصول نهایی  چوبی که سریع خشک شده وچوبی که کند خشک شده  از نظر کیفیت تبدیل آن به آلت موسیقی وجود دارد؟ و چه تاثیری بر استحکام و صدای آن آلت می تواند بگذارد؟

کند خشک کردن چوب،آنهم به دست طبیعت در صورت داشتن زمان کافی بهترین راه است.

به هرحال سرعت خشک شدن تاثیرچندانی بر کیفیت موسیقیایی چوب ندارد.تنها مسئله ی مهمی که بر چوب تاثیرمیگذاردغلبه بر فشار ویسکوز یا رهایی از فشار با مکانیزم است که زمان زیادی را می طلبد.این فشار ها که بر چوب در طی فرایند خشک کردن،چه تند وچه کند،وارد می شود پس ازگذشت سالها از بین میرود. هر چه چوب زودتر خشک شود،زمان بیشتری برای رهایی از این فشار باید صرف کنید.

منبع:http://www.woodweb.com/Knowledge-Base/lumber-drying-for-musical-instruments.html

 

ادامه مطلب

 

مرتبط با موضوع:مقالات ترجمه شده

     


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم آبان 1387ساعت 22:48  توسط میلاد محمد زاده  |